Mistrz Yoshiharu Hosoda (rocznik 1945) jest głównym instruktorem REN SHIN w Polsce. Jest jednym z najwybitniejszych uczniów nieżyjącego już Mistrza Shoji Nishio – twórcy stylu Aikido, który poznajemy w Ren Shin.

Sensei Yoshiharu jest posiadaczem stopnia mistrzowskiego w czterech szkołach walki. Zdobył 6 dan Aikido, 6 dan Iaido, 4 dan Enshinryu Iai Kempo i 3 dan Karate Goju ryu.

Od 1992 roku, czyli od założenia Stowarzyszenia Aikido Ren Shin w Poznaniu,  sensei Hosoda odwiedzał Polskę kilkadziesiąt razy, prowadząc zajęcia dla adeptów Aikido ze wszystkich ośrodków Ren Shin w kraju. Prowadzone przez niego staże zawsze ściągają wiele osób – zarówno spośród tych, którzy zaczynają swoją przygodę z Aikido, jak i tych, dla których ta sztuka walki jest ważnym elementem życia od wielu lat.

Był honorowym gościem Mistrzostw Europy Karate-Shotokan, które odbyły się w 1999 roku w Poznaniu. Na co dzień Yoshiharu Hosoda prowadzi w Kopenhadze profesjonalny gabinet terapeutyczny masażu Shiatsu (japońskiej akupresury) i chyba nie wszyscy jego pacjenci wiedzą, że jest mistrzem czterech szkół walki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.