Treningi aikido w Poznaniu dla młodzieży i dorosłych
(zaawansowani i początkujący)
wtorek, czwartek – godzina 18:30 – 20:00
sobota – godzina 9:30 -11:00
Miejsce treningów:
Zespół Szkół Gedoezyjno-Drogowych
ul. Szamotulska 33 Poznań

Aikido Renshin Poznań MAPA

Zajęcia prowadzą instruktorzy posiadający stopnie mistrzowskie od pierwszego do 6 dan potwierdzone certyfikatami Yoshiharu Hosoda sensei. Treningi sztuki walki odbywają się w dojo przy ulicy Szamotulskiej 33 (Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych).
Zapisy:
Osoby, które chciałyby się zapisać na treningi zapraszamy na zajęcia – na każdym treningu można do nas dołączyć. Jeżeli wahasz się czy będzie Ci odpowiadać atmosfera albo poziom treningu, po prostu przyjdź i zobacz – wejdź na salę, usiądź i przyglądaj się do woli ;-). Jeżeli już się nie wahasz, ale nie wiesz, czy taki trening jest dla Ciebie odpowiedni, także przyjdź – pierwszy trening jest bezpłatny. Zgłoś się jedynie do prowadzącego i powiedz, że jesteś nową osobą – instruktor zwróci na Ciebie szczególną uwagę i postara się, byś jak każda nowa osoba wrócił do domu w jednym kawałku (oczywiście tylko z pierwszego treningu 😉
Ważne!!!

Do treningu zdejmujemy wszelkie ozdoby, biżuterię, zegarki i inne przedmioty z ciała. Dotyczy to przede wszystkim kolczyków, klipsów, łańcuszków, rzemyków czy pierścionków.
Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Takie przedmioty mogą powodować groźne skaleczenia i urazy. Poza tym mogą zostać uszkodzone lub zniszczone.
Podobnie do spinania włosów używamy gumek lub innych miekkich przedmiotów. Nie używamy spinek, wsuwek itp.
Wymagania:
Przychodząc na trening wyrażasz zgodę na przyjęcie pewnych zasad. Najważniejszą z nich jest wzajemny szacunek i bezpieczeństwo ćwiczących. Z nich wynika większość innych. Żeby rozpocząć treningi nie musisz posiadać żadnych specjalnych akcesoriów (keikogi, bokken, jo) – konieczne są natomiast przynajmniej:

– strój sportowy (długie spodnie dresowe, T-shirt),

– klapki (ćwiczymy bez obuwia, a z szatni na salę jakoś trzeba dojść).

Bokken, jeśli będzie potrzebny z pewnością, a po jakimś czasie i tak chce się posiadać taki sprzęt na własność.

Trenujemy japońskie sztuki walki, o czym należy pamietać, przychodząc do dojo. Część obowiązujących zasad pochodzi z kultury japońskiej. Oczywiście wszystkiego się nauczymy.
Zasady dojo:

Jak już wcześniej zostało wspomniane główną zasadą jest szacunek i bezpieczeństwo innych osób – takie podejście znakomicie ułatwia praktykę aikido i tworzy serdeczną atmosferę.

Jeżeli cokolwiek nie jest jasne, zapytaj instruktora!!! Podejdź, i zadaj pytanie. Raczej nie pozostanie ono bez odpowiedzi.

W przypadku przeciwwskazań do wykonywania jakichś ćwiczeń (szczególnie kontuzje czy problemy zdrowotne), poinformuj o nich instruktora. Musi o nich wiedzieć, a może nie być wszechwiedzący.

Poznawaniu tajników aikido sprzyja właściwe nastawienie – skupienie na treningu. Przychodząc na trening staraj się zostawić „resztę świata” za drzwiami dojo. Czas na rozmowy i uwagi nie dotyczące bezpośrednio treningu jest zwykle przed lub po zajęciach.

Na różnych poziomach zaawansowania techniki wykonuje się w różny sposób: raz statycznie, raz dynamicznie. Zawsze wykonuj to, co polecił instruktor i tylko to! Nie staraj się „pokonać” partnera na siłę – tą drogą niczego się nie nauczysz, a partnerowi możesz zrobić krzywdę, czasem nawet trwałą – aikido to przecież sztuka walki.

Opłacanie składek:

Od września 2010 roku możliwe jest opłacanie składek członkowskich przelewem na konto naszego Stowarzyszenia.
W tytule przelewu proszę wpisać:
imię i nazwisko, oraz za jaki miesiąc opłacana jest składka (ewentualnie za co jeśli jest to wpłata z innego tytułu)
Jako odbiorcę wpisujemy:
Poznańskie Stowarzyszenie Aikido, ul Gryfińska 16A, 60-192 Poznań
Numer konta: AliorBank
98 2490 0005 0000 4500 9867 4580

Uwaga:
Podane konto jest kontem Poznańskiego Stowarzyszenia Aikido i tylko takiego odbiorcę proszę wpisywać
(nie dopisywać „Renshin”, „Nishio” itp).

Możliwość komentowania jest wyłączona.