Płockie Stowarzyszenie Aikido „Ren Shin” z siedzibą w Płocku jest osobą prawną działającą w formie stowarzyszenia i jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000249801 (nr NIP :774-293-58-47 nr REGON :140554052).

 

W Płocku naszą działalność rozpoczęliśmy w 1998 r. kiedy to powstało Płockie Stowarzyszenie Aikido i Iaido. W 2002 r. przekształciło się ono w Płockie Stowarzyszenie Aikido „Ren Shin” i pod tą nazwą występuje do dnia dzisiejszego.

 

W roku 2002 Stowarzyszenie zorganizowało I Galę Budo w Płocku, która była nie tylko wielkim widowiskiem, ale przede wszystkim pozwoliła na integrację środowiska sportów i sztuk walki w Płocku, co zaowocowało w późniejszym okresie wieloma wspólnymi inicjatywami. W latach 2006 do 2008 r. Płockie Stowarzyszenie Aikido „Ren Shin” w Płocku było współorganizatorem I, II i III Międzynarodowego Festiwalu Judo Dzieci i Młodzieży Miast Partnerskich Płocka oraz imprez towarzyszących, które były organizowane we współpracy z Prezydentem Miasta Płocka i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Na zaproszenie płockich klubów sportów i sztuk walki nasi przedstawiciele brali udział w wielu wspólnych pokazach oraz treningach.

Przedmiotem naszej działalności jest przede wszystkim organizowanie zajęć szkoleniowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu miasta Płocka i okolic, a także kolonii dla dzieci i obozów treningowych dla dorosłych. Od początku naszego istnienia ćwiczymy styl aikido Nishio pod kierunkiem technicznym sensei Yoshiharu Hosoda oraz sensei Andrzeja Szuberta, który jest jego przedstawicielem w Polsce. Ćwicząc styl aikido Nishio, staramy się kierować zasadami przekazywanymi nam przez sensei Yoshiharu Hosoda, który jako jeden z niewielu instruktorów aikido, pojmuje ten styl jako „budo” z niezaprzeczalnymi korzeniami jujutsu (sztuki wojennej). Sensei Yoshiharu Hosoda oraz sensei Andrzej Szubert na zaproszenie Stowarzyszenia wielokrotnie gościli w naszym dojo w Płocku prowadząc pokazy oraz staże ogólnopolskie, jak i wewnętrzne.

 

Treningi odbywają się w Centrum Sportowym Szkoły Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku na ul. Kilińskiego 12. W naszych treningach udział biorą osoby w różnym wieku, od dzieci do osób starszych. Z uwagi na brak rywalizacji sportowej, nie trenujemy przygotowując się do zawodów, a tym samym staramy się dostosowywać trening do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.