Aikido jest uważane za niezwykle wyrafinowaną sztukę walki. Służy ona nie tylko skutecznej samoobronie, ale również jest efektywną dyscypliną służącą rozwojowi, integracji i wykorzystaniu całości sił każdego człowieka, fizycznych oraz duchowych. Naszym celem jest nie tylko nauka obrony, ale również poszerzanie możliwości ciała i umysłu.

Używane przez nas techniki mają zapewnić bezpieczeństwo nam, ale również napastnikowi. Nie zależy nam na robieniu komukolwiek niepotrzebnej krzywdy, ale na neutralizacji wrogich zamiarów, wykorzystując swój wewnętrzny potencjał. Słowo Aikido oznacza drogę (do) koordynacji i harmonizacji (ai) energii, siły wewnętrznej (ki).

Nasza sekcja powstała 1995 roku. Pierwsze zajęcia odbywały się na sali w policyjnym klubie GWARDIA.   Z biegiem czasu treningi przeniosły się do KORTOWA gdzie odbywają się do dziś. W 2006 roku staliśmy się Olsztyńskim Stowarzyszeniem Aikido Ren Shin, będącym częścią Federacji Aikido Nishio Ren Shin Polska, której główna siedziba znajduje się w Poznaniu.

 My natomiast jesteśmy grupą przyjaciół, których łączą wspólne zainteresowania  oraz głębokie przywiązanie do sekcji. Spędzamy czas nie tylko na treningach, stażach i obozach treningowych. Spotykamy się również poza matą, aby pogłębiać integrację. Jeśli zdecydujesz się do nas dołączyć spotkasz ludzi z pasją chętnych nauczyć Cię wszystkiego, co sami umieją.

    

Możliwość komentowania jest wyłączona.