Treningi aikido odbywają się na hali sportowej Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku,ul. Kilińskiego 12.

Grupa dziecięca: poniedziałki i piątki – 17:45 – 18:30

Grupa dorosłych: poniedziałki i piątki – 18:30 – 20:00

Pierwszy trening w nowym roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się 11 września (poniedziałek)

 

Instruktorzy prowadzący:

Maciej Górzyński – 4 dan aikido, 4 dan battodo,

Marek Lewandowski – 3 kyu aikido.

Zapraszamy dzieci od lat 7, młodzież oraz dorosłych.

 

 

Zajęcia ruchowe będące wprowadzeniem do aikido. Kładziemy na nich nacisk na umiejętność bezpiecznego upadania, poruszanie się oraz poprawę sprawności i koordynacji, a także funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Zajęcia realizowane są głównie poprzez zabawowe formy walki z elementami aikido.

 

 

Zajęcia obejmujące techniki aikido należące do katalogu kihon waza (technik podstawowych). Ich celem jest zapoznanie ćwiczących z podstawowymi dźwigniami i rzutami występującymi w aikido, a także wprowadzenie do uderzeń i kopnięć. Treningi oprócz rozgrzewki z elementami sprawnościowo – siłowymi zawierają ćwiczenia w parach technik podstawowych z uchwytu z dodatkiem atemi (uderzeń) oraz unieruchomień.

 

Program szkolenia na początku obejmuje techniki aikido należące do katalogu kihon waza (technik podstawowych), a w następnej kolejności uderzeń, kopnięć, duszeń i obrony przed tymi atakami. W trakcie treningów wykorzystujemy przede wszystkim tak charakterystyczne dla zasad „budo” nauczanego przez sensei Y. Hosoda „irimi” – skrócenie dystansu z zejściem z linii ataku, „atemi” – uderzenia ręką, nogą, innymi częściami ciała, „kuzushi” – wytrącenie z równowagi, czy tzw. „timing” – odpowiedni czas reakcji dostosowany do tempa ataku. Kładziemy nacisk na wytworzenie się u ćwiczącego reakcji psycho – ruchowych pozwalających na skuteczną obronę w sytuacji zagrożenia. Trening odbywa się w formie:

– ćwiczeń w parach polegających na wykonaniu zadanej techniki jako odpowiedź na określony atak;

– sparingów zadaniowych, w tym np. z określoną formą ataku lub obrony oraz z użyciem sprzętu ochronnego;

– ćwiczeń kopnięć i uderzeń z użyciem przyrządów (rękawic, tarcz, itp.).

Ponadto, bardzo istotnym elementem treningów są ćwiczenia ze sprzętem (bokken i jo) celem poznania i zrozumienia zasad poszczególnych technik aikido. Ćwiczymy też kata z mieczem oparte na ruchu aikido (aikido toho).

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.